Welcome to the Frontpage
Promesa wizy turystycznej PDF Drukuj Email
Wpisał Kate   
Sobota, 19. Luty 2011 21:01

Czy wiecie, co naprawde Polacy zyskali przez tzw zniesienie wizy turystycznej?

Prawde powiedziawszy ja sama dopiero nie tak dawno dowiedzialam sie, na ile zniesienie wizy dla Polakow okazalo sie niekorzystne dla niektorych z nas. Jak wielu z nas pamieta czy to z wlasnego doswiadczenia, czy tez za posrednictwem czlonkow naszych rodzin zapraszanych do Kanady w odwiedziny, pierwszym etapem bylo zgloszenie sie do Ambasady Kanadyjskiej w Warszawie w celu uzyskania tzw "wizy". W gruncie rzeczy nie byla to jednak wiza, ktora urzednik ambasady wbijal do paszportu a tylko promesa wizy, pieczatka z przedzialem czasowym w ktorym osoba planujaca przyjazd do Kanady musiala wyladowac w Kanadzie.

LAST_UPDATED2
Więcej…
 
Czy warto emigrowac do Kanady? PDF Drukuj Email
Wpisał Kate   
Sobota, 19. Luty 2011 20:56
Tak sobie mysle, ze to wcale nielatwa decyzja...czy jest ktos na tym swiecie, kto moglby zdecydowac sie na taki krok bez wiekszego zastanowienia?...chyba nie! Zabralo nam to kilka lat zanim wreszcie doszlismy do wniosku, ze cos trzeba w zyciu zmienic i wtedy pojawil sie ten dziki pomysl o emigracji...tylko dokad? Australia byla juz na wyczerpaniu, Europa nie wchodzila w ogole w gre, USA?-raczej nie, wiec mozeby tak do Kanady? Wypelnilismy dokumenty i czekalismy na odpowiedz. Przyslali nam z ambasady zawiadomienie, ze kwalifikujemy sie na federalny program i mozemy smialo kompletowac dokumenty. Tylko jakie? Strona internetowa daje instrukcje, ale nie do konca. Przekonalismy sie o tym dopiero wtedy, kiedy ucieli nas na pierwszym spotkaniu z przedstawicielem urzedu imigracyjnego. NO I 1000 DOLAROW POSZLO Z DYMEM! Nie przeszlismy, bo to doswiadczenie nie wystarczajace, no i pieniedzy nie bylo za wiele na koncie. Tylko dlaczego nam tego wszystkiego nie powiedzieli, zanim zawolali nas na interview?...ciag dalszy nastapi. A moze ktos z Was mial podobne doswiadczenie? Napiszcie cos co moglby pomoc tym wszystkim, ktorzy jeszcze nie podjeli ostatecznej decyzji. Dzieki i do uslyszenia.
LAST_UPDATED2
 
Pozwolenie na pracę tymczasową PDF Drukuj Email
Wpisał Kate   
Poniedziałek, 14. Luty 2011 05:16

Pozwolenie na pracę tymczasową

© Maria Krajewska www.krajewska.com

W kwietniu i maju 2009 roku rząd kanadyjski zaostrzył wymagania, którym sprostać muszą zarówno pracodawcy ubiegający się o pozwolenie na zatrudnienie tymczasowych pracowników zagranicznych, jak i sami potencjalni pracownicy. Zmiana kryteriów ma służyć zapewnieniu zatrudnienia bezrobotnym pracownikom kanadyjskim, których liczba w ostatnim czasie kryzysu gospodarczego znacznie wzrosła. Innymi słowy, nowe przepisy wymagają od pracodawców rzetelności i wytrwałości w staraniach o pozyskanie pracowników.

LAST_UPDATED2
Więcej…
 
Imigracja niezależna PDF Drukuj Email
Wpisał Kate   
Poniedziałek, 14. Luty 2011 05:09

Imigracja niezależna
(nazywana także imigracją punktową)

© Maria Krajewska www.krajewska.com

Imigracja niezależna do Kanady to kategoria, w której należy spełnić jeden
z dwóch głównych warunków:

trzeba posiadać zawód, który występuje na liście zawodów,
na które jest obecnie zapotrzebowanie w Kanadzie

lub

otrzymać ofertę pracy w zawodzie wykwalifikowanym
od kanadyjskiego pracodawcy.


Ponadto wnioskodawca jest oceniany pod względem wykształcenia wyższego, znajomości języka, doświadczenia zawodowego, wieku i zdolności do zaadaptowania się w nowym środowisku. W każdej z tych kategorii przyznawane są punkty. Uzyskanie 67 punktów jest poprzeczką, ale ich uzyskanie nie jest łatwe. Znajomość języków (chodzi tu o dwa oficjalne języki Kanady - angielski i francuski) jest sprawdzana egzaminami, IELTS - w przypadku języka angielskiego, i test d'Evaluation de Français - w przypadku języka francuskiego. Należy jednak pamiętać, że nawet zdobycie wymaganej ilości punktów nie jest gwarantem powodzenia i nie przesądza o otrzymaniu pozwolenia na pobyt stały.
LAST_UPDATED2